Український парламент ухвалив закон, який спрощує оподаткування фермерських господарств
25.07.2018

10 липня 229 голосами був прийнятий законопроект №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Коротко про головні зміни, які були внесені до законодавства:

  • Фізичні особи-підприємці, які займаються сільським господарством, зможуть бути платниками єдиного податку четвертої групи.
  • Сімейні фермерські господарства отримають додаткову фінансову підтримку у вигляді доплат на користь застрахованих осіб (членів/голови сімейного фермерського господарства). Розмір цієї доплати визначається коефіцієнтом від мінімального страхового внеску: від 0,9 у перший рік до 0,1 у десятий.
  • Податки з доходів за надання фізичними особами земельних ділянок в оренду, суборенду чи емфітезвиз відтепер сплачуватимуться до місцевого бюджету за місцем знаходження ділянки, а не за реєстрацією платника податку, як це було раніше.

Ухвалений закон регулює процедуру реєстрації сімейних фермерських господарств. Площа такого господарства може бути не меншою за 2, але не більшою за 20 гектарів.