Уряд України планує обмежити держпідтримку АПК у 2020 році на рівні 50 млн грн в одні руки

Уряд у 2020 році планує обмежити держпідтримку аграріїв на рівні 50 млн грн на одного суб’єкта з урахуванням пов’язаних осіб.

“У 2020 році буде встановлено максимальну суму держпідтримки на одного суб’єкта з урахуванням пов’язаних осіб у розмірі 50 млн грн”, – повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, на засіданні уряду 19 лютого було ухвалено постанову, якою визначено напрями державної підтримки на 2020 рік.

Наступним кроком буде ухвалення відповідних порядків використання коштів. У Мінекономіки очікують, що ухвалення порядків відбудеться на початку березня, а з квітня стартують прямі виплати.

Уряд на програму фінансової підтримки сільгоспвиробників заклав у бюджеті на 2020 рік 4 млрд грн. Із цих коштів 1 млрд грн планується спрямувати на розвиток тваринництва та переробку сільгосппродукції, 1 млрд грн – на часткову компенсацію вартості с/г техніки і обладнання вітчизняного виробництва, 1,2 млрд грн – на підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, 185 млн грн – на розвиток фермерських господарств, 400 млн грн – на садівництво, виноградарство та хмелярство, 215 млн грн – сімейним фермерським господарствам через механізм доплати на користь застрахованих осіб.