В чилійський найзасушливій пустелі планують вирощувати суницю

Фернандо Салінас Колке, фермер з Чилі, виступив з інноваційною ініціативою з гідропонного вирощування суниці садової в секторі Альтос Ла Портада в пустельному регіоні Антофагаста. Про це повідомляє FreshPlaza з посилання на biobiochile.cl

За даними Фонду аграрних інновацій (FIA) Міністерства сільського господарства, який спонсорував проект, наразі вже висаджено 3500 рослин, які, як очікується, дадуть 3,5 тонни врожаю.

«Дана ініціатива дозволить оптимізувати використання водних ресурсів на 50% завдяки використанню кокосового волокна, а також дасть змогу відповідного контролю над шкідниками та технічного поливу. Я вже має досвід роботи в цьому секторі понад 7 років», – каже Салінас. “Досвід доводить, що це добриво працює на волокні кокосового горіха, що в свою чергу може спонукати б фермерів до змін і розглядали це як життєздатну альтернативу”, – заявив він.

За словами Валески дель Пілар Алкаяги, представника FIA в цьому регіоні, модернізація виробництва кокосовим субстратом виходить за межі тестування врожаю, це адаптація до зміни клімату та досягнення більшої ефективності використання води в регіоні, розташованому в найсухішій неполярній пустелі на Землі, Атакама.