В Іспанії представника розплідника засудили до року позбавлення волі за незаконне розмноження лохини

В Іспанії Кримінальний суд у Уельві засудив представника розплідника за незаконне розповсюдження посадкового матеріалу лохини до року позбавлення волі, пише Fruit.net

Особу, яку не називають, визнали винною у розмноженні лохини сортів Snowchaser та Ventura . Сорт Snowchaser було селекціоновано Університетом Флориди, а європейську ліцензію має R?sticas del Guadalquivir, а права на сорт Ventura належать Fall Creek Farm & Nursery.

Отримавши рослинний матеріал з невідомих джерел, власник розплідника продовжував розмножувати його без необхідної ліцензії від власників прав, згідно з даними компанії з управління ліцензіями на рослини Geslive, яка представляє інтереси Fall Creek, Rustica del del Guadalquivir та інших селекціонерів в Іспанії, що подали позов.

Крім того, розплідник повинен був знищити всі рослини, які розмножувались незаконно.

За словами Гесліве, несанкціоноване клонування та виробництво репродуктивного матеріалу захищених сортів є серйозною проблемою в іспанських районах садівництва. Він закликав операторів бути пильними і повідомляти владу про будь-яке шахрайство, що пов’язане з порушенням прав промислової власності.

“Це масштабне шахрайство має серйозні наслідки не тільки для селекціонерів нових сортів рослин, які завдають багатомільйонних втрат щороку, але й усьому сектору, оскільки це становить серйозну недобросовісну конкуренцію для всіх авторизованих виробників”, – сказав Геслів.