В кінці липня 2019 року найдешевшим фруктом в Україні стала слива

Протягом липня слива поступово знижувалась в ціні, а в останні дні місяця її вартість впала до найнижчого за останні 3 роки рівня. Фактично сьогодні  слива є найдешевшим сезонним фруктом в Україні.

Про це повідомляють в «Інфо-Шувар», посилаючись на дані власного моніторингу цін.

 

Станом на 30 липня 2019 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» слива пропонується по 5-8 грн/кг (0,17-0,27 євро/кг). Тиждень тому слива коштувала 10-15 грн/кг (0,34-0,53 євро/кг). За липень 2019 року на майданчику ОРСП «Шувар» було продано 420 тонн слив, суттєве збільшення пропозиції було зафіксовано в останні 2 тижні місяця.

 

«Зниження ціни на сливу пов’язане із різким зростанням її пропозиції від українських виробників та імпортерів. Сьогодні Україна активно збирає власний врожай, крім того імпортує багато сливи із Молдови, Сербії та Узбекистану.  До того ж зростає конкуренція з боку інших фруктів, на торговому майданчику нашого ринку дедалі стає більше українських та імпортних персиків, нектаринів, абрикосів. Також знижується ціна на лохину і збільшується пропозиція раннього яблука та груш», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

 

За даними «Інфо-Шувар» поточні ціни на сливу вже є майже на 20% нижчими від цін попередніх 2-х сезонів. В минулі роки мінімальних показників ціни на сливу досягали в кінці серпня.

 

info.shuvar.com