В Молдові скорочуються площі під персиковими садами

В Молдові зберігається тенденція до доволі активного скорочення площ під персиком. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на сайт PUBLIKA.MD

 

За даними Міністерства сільського господарства країни, тільки за останні 4 роки площі під вказаною культурою в Молдові стали менші на 1,5 тис. га. Як зазначають у відомстві, ці насадження було або викорчувано через те, що вони вже були старі та непродуктивні, або просто покинуто.

Самі ж фермери підкреслюють, що рентабельність вирощування персику останніми роками різко знизилась через падіння попиту, а також посилення конкуренції з боку імпортної продукції.

 

За даними Агентства з інтервенцій і платежів в сільському господарстві (AIPA), з початку цього року фермери отримали майже 4 млн леїв (близько 200 тис. євро) за викорчовування майже 300 га персикових садів.

 

У той же час, для посадки персикових дерев AIPA пропонує фермерам субсидії на суму до 20 тисяч леїв (1 тис. євро) на гектар. Однак ця сума не мотивує виробників персиків, які не хочуть займатися бізнесом в цій області. За останні два роки тільки 18 гектарів персикових садів було посаджено за рахунок державних субсидій.

Асоціація «Ягідництво України»