В Польщі озвучили попередні оцінки урожаю ягід

Головне управління статистики Польщі (GUS) оприлюднило попередні оцінки валового збору ягід в країні в 2019 році. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshMarket.

Як зазначено у звіті, в поточному сезоні в Польщі спостерігаються суттєве зниження виробництва ягід, причому найбільш різке скорочення врожаю фіксується в сегменті чорної смородини та малини.

 

За словами експертів GUS, погода взимку 2018/19 років була доволі м’якою, що сприятливо впливало на стан рослин. Проте, ситуація далі розвивалась зовсім іншим чином. Приморозки в квітні та травні змінилися посухою та спекою в червні. Це в свою чергу призвело до зниження врожайності всіх без винятку ягідних культур.

 

В результаті, за первісними підрахунками спеціалістів Управління статистики, в 2019 році валовий збір ягід в Польщі складає 500 тис. тонн, а це на 20% менше, ніж в 2018 році. При цьому галузеві аналітики підкреслюють, що зниження урожаю могло би бути і більш істотним, адже було частково компенсовано уступом в плодоношення нових насаджень.

 

Таким чином, виробництво суниці садової в Польщі впало до 175 тис. тонн.

 

Валовий збір смородини всіх сортів склав 125 тис. тонн, що на 24% менше минулорічних показників. З цих обсягів 91 тис. тонн складала чорна смородина, причому, її виробництво за рік впало на 28%.

 

В той же час урожай малини в Польщі впав одразу на 35% и сягнув лише 75 тис. тонн.

 

Асоціація «Ягідництво України»