В Польщі ціни на суницю садову впали до мінімальних показників за останні 4 сезони

Ціна на суницю садову в Польщі продовжують знижуватись. Про це свідчать дані моніторингу сайту FreshMarket, пише Асоціація «Ягідництво України».

 

Зокрема, тільки за попередній тиждень ця ягода на польському ринку подешевшала в середньому на 7%. В результаті, на даний момент місцеві фермери пропонують суницю садову по 3-4,5 злотих/кг або 0,71-1,06 євро/кг.

 

Таким чином ціни на цю ягоді в Польщі вже в середньому на 38% поступаються показникам, що було зафіксовано наприкінці червня 2018 року, і є найнижчими принаймні за постанні 4 сезоні. Більш того, за словами гравців ринку, негативний ціновий тренд є нетиповим для цього періоду: зазвичай наприкінці червня ця ягода в Польщі починає дорожчати під впливом сезонного зменшення пропозиції.

 

Таку ситуацію самі садоводи пов’язують як із більш пізнім початком сезону через прохолодну погоду у другій половині весни, так і з доволі об’ємною пропозицією некондиційної ягоди, якість якої постраждала через надмірну спеку.

 

Нагадаємо, що підсумки сезону-2019 суниці та інших ягід в Україні буде підведено 19-20 вересня в рамках Третього національного конгресу «Ягідництво та кооперація-2019», який проходитиме в Тернополі. Більше докладно про подію можна дізнатися на офіційному сайти заходу. Звертаємо Вашу увагу, що при реєстрації 1 серпня діють пільгові умови участі. Для членів Асоціації «Ягідництво України» пропонуються додаткові знижки.

 

Асоціація «Ягідництво України»