В травні експорт свіжої суниці з України впав майже вдвічі

Україна в поточному році станом на травень зі свіжих м’яких ягід експортувала лише суницю садову. Причому, поставки вказаної продукції в порівнянні з минулорічними показниками впали майже в 2 рази. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на дані офіційної статистики.

Так, згідно з останніми звітами державної служби статистики, у січні-травні 2019 року Україна відвантажила на зовнішній ринок всього 243 тони вказаної ягоди. Для порівняння, за підсумками 2018 року за вказаний період експорт української суниці садової становив 481 тону.

 

За словами самих виробників, зниження експорту у поточному році було доволі очікуваним, оскільки, по перше, сезон масової реалізації суниці розпочався дещо пізніше, ніж в попередні роки, що в першу чергу зумовлено доволі прохолодною весною. По-друге, нерідко виникали проблеми з якістю, оскільки, знову таки через несприятливі погодні умови, а саме дощі майже по всій території країни в період збору врожаю, далеко не всі виробники мали змогу запропонувати продукцію належної якості.

 

Якщо розглядати експорт суниці садової у розрізі країн-споживачів, то безперечним лідером, як і в минулі декілька років, виступає Білорусь. До цієї країни станом на кінець травня було відвантажено 99% від загального обсягу експорту, хоча ще минулого року близько 5% ягоди на аналогічний період було експортовано до Молдови.

 

Асоціація «Ягідництво України»