В Україні для захисту ягід зареєстровано єдиний препарат

У галузі вирощування ягід в Україні зареєстрований тільки один препарат, і то на лохину. Про це повідомила президент асоціації “Ягідництво України” Ірина Кухтіна, інформує Держпродспоживслужба.

 

“На ягоди, як і на багато інших малих культур, список офіційно зареєстрованої хімії (ЗЗР та добрив) дуже малий. Результат цього — неконтрольований обіг і внесення хімії із загрозою для здоров’я”, — зазначає Ірина Кухтіна.

 

За її словами, хімічні компанії не зацікавлені витрачати кошти на реєстрацію нішевих препаратів, оскільки вона коштує стільки ж, як і для головних культур.

 

“Ми працюємо над цим питанням вже рік, порівнювали законодавство, збирали історії виробників, зустрічалися з великими хімічними компаніями. Але одна справа, коли на публічних зустрічах вони згодні, а за особистих переговорів відзначають, що на реєстрацію малих культур немає бюджету. Адже повторна реєстрація в Україні коштує близько €20-30 тис., а в Польщі, наприклад, — €3-5 тис.”, — говорить Кухтіна.

 

Водночас голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа вважає, що потрібно спростити реєстрацію для таких препаратів. Тому що в кінцевому результаті страждає виробник, у якого вкрай обмежений вибір зареєстрованих препаратів.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Аgroportal