Відкриті збори
12.09.2017

11.09.2017 року відбулися перші відкриті збори Асоціації “Ягідництво України”. Збори пройшли за підтримки Всеукраїнської Аграрної Ради.

На заході були присутні 64 особи – представники виробників, переробників, наукового світу, виробники та постачальники посадкового матеріалу, постачальники агрохімії, представники міжнародних установ та проектів та інші особи, пов’язані з плодово-ягідною галуззю України.

Головними цілями зборів були

  • ознайомлення галузі з діяльністю Асоціації – цілі, можливості, інструменти.
  • визначення пріоритетів діяльності Асоціації на 2017-2018 роки та шляхів вирішення негайних проблем.
  • прийняття до Асоціації нових членів.

Учасників зборів привітала заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, яка зазначила важливість об’єднання галузі та необхідність надання міністерству експертної підтримки від галузі для формування політики розвитку та державної підтримки.

Президент Асоціації Ірина Кухтіна виступила з коротким аналізом галузі, її труднощів та можливостей.

Михайло Соколов, заступник Голови Всеукраїнської Аграрної Ради та глава украинского офиса Kesarev Consalting, який є одним з найкращих в Україні фахівців з лобіювання галузевого законодавства, розповів учасникам про приклади законів, які було написано та впроваджено за його участю, про принцип лобіювання та приплизні вартості таких проектів.

Ольга Богданова, партнер компанії Crowe Horwath AC Ukraine, розкрила тонкощі розподілення та отримання державних дотацій та оформлення сировини переробними підприємствами. Також Ольга Богданова говорила про проект внесення змін до статті 170 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування доходів від продажу населенням сільськогосподарської продукції.

Катерина Кирста, консультант проекту аграрних розписок International Finance Corporation, ознайомила учасників із проектом та вислухала зворотній зв’язок від галузі.

Друга половина дня була присвячена дискусії по пріоритетних напрямках роботи Асоціації та визначенню можливих шляхів вирішення галузевих проблем.

На основі опитування учасників, було визначено наступні пріоритети роботи (подається в порядку від найважливішого):

  • спрощення оформлення приймання сировини від населення
  • розвиток експорту
  • підготовка кадрів для галузі
  • державна підтримка галузі.

Надзвичайно ефективно пройшло обговорення проблеми сертифікації агрохімії для галузі. На запрошення Асоціації “Ягідництво України” до зборів приєдналися члени Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації . З представниками компаній SyngentaBayerBASFArysta було не просто обговорено проблеми, але й визначено чіткий напрямок руху для їх вирішення.