Виробництво малини в Польщі скоротилося більш ніж на третину

В результаті холодної зими, весняних заморозків та літньої посухи виробництво малини в Польщі в 2019 році знизилося на 35% і склало 75 тис. тонн. Про це журналістам порталу sadyogrody.pl повідомив аналітик сільськогосподарського ринку в PKO Bank Polski Маріуш Джівульскі.

 

Він додав, що у зв’язку з дефіцитом ягоди ціна на неї в цьому році буде вище, ніж в попередньому сезоні. Також висока конкуренція на європейському ринку призводить до зростання імпорту замороженої малини з України і з Боснії та Герцеговини.

 

“Середня закупівельна ціна замороженої малини з початку липня до початку серпня була в 2,7 рази вище в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. На рубежі липня і серпня закупівельна ціна (з заводу) на малину першого сорту становила 6,30 злотих/кг ( $ 1,60). Більш високі ціни були зафіксовані тільки в 2015 році “, – йдеться в повідомленні порталу sadyogrody.pl.

 

Маріуш Джівульскі додав, що в останні роки експорт малини з Польщі низький. У період з липня 2018 року по квітень 2019 року він збільшився лише на 3% (за даними Євростату), а виробництво ягоди на виросло 10%.

 

АПК-Інформ: овочі та фрукти