Виробництво персиків та нектаринів в Європі впало майже на 20%

Через пандемію коронавірусу випуск видання medFEL, у якому традиційно публикуються прогнози виробництва кісточкових фруктів в ЄС, цього року було скасовано, а міжнародну виставку, яку було заплановано на 22 та 23 квітня, перенесено на рік. Незважаючи на це, Fructidor оголошує попередні оцінки врожаю персиків та нектаринів в європейських господарствах.

Незважаючи на низькі температури взимку в деяких європейських регіонах до початку весни ситуація не викликала занепокоєння у садоводів. Проте, вже в березні через морози в таких регіонах, як Арагон, Каталонія, Долина Рона та Північна Італія, виробники почали прогнозувати втрату частки врожаю ранніх сортів.

Загалом валовий збір персиків та нектаринів в Європі прогнозується на рівні 2,4 млн тонн, що на 19% поступається результатам сезону-2019 та на стільки ж нижче за середні показники за останнє п’ятиріччя.

Італія

Цього сезону виробники Італії можуть зібрати найменший врожай персиків та нектаринів за останні 25 років. За попереднім оцінками, валовий збір складатиме лише 820 тис. тонн, що на 28% поступається результатам сезону-2019/20 та на 34% менше за показники за останні 5 років. За словами аналітиків, причиною такого падіння виробництва є не тільки погодні негаразди, але й зниження площ під цими культурами.

Греція

Греція також постраждала від заморозків, особливо в регіоні Македонія, де зосереджена основна частина виробництва персиків та нектаринів. Тож, за попереднім прогнозами, цього року врожай цих кісточкових в країні знизиться на 10% і складатиме 300 тис. тонн. Проте варто зазначити, що такий показник на 3% перевищує середні дані за 2014-2018 роки.

Іспанія

В Іспанії мороз у березні в басейні Ебро та дощ у квітні на Півдні (Мурсія, Андалусія) також негативно вплинули на виробництво. За прогнозом, в сезоні 2020 року валовий збір персиків та нектаринів в іспанських господарствах складатиме 1,144 млн тонн. Тобто, очікується зниження виробництва на 14% у порівнянні з 2019 роком та на 11% по відношенню до середніх показників за 2014-2018 рр.

 Франція

За попередніми прогнозами, у Франції у поточному сезоні врожай персиків та нектаринів складатиме 183 тис. тонн. Тобто падіння виробництва складає 7% у порівнянні з 2019 роком, та 11% – з середніми показниками за 2014-1018 роки.