ЯГІДНА ПОДІЯ «S-FRUIT TRANSFORMATION» – ПІДСУМКИ!
17.04.2019

Підсумки головної ягідної події «S-Fruit Transformation»!

2-4 квітня 2019 року у Києві відбувся міжнародний форум «S-Fruit Transformation» Soft and Stone Fruits International Value Chain Forum, присвячений темі ягід та кісточкових фруктів: ланцюжок від поля до полиці.

Генеральним Спонсором форуму «SFruit Transformation» став Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в особі Дмитра Ніколаєва.

Офіційним спонсором форуму «S-Fruit Transformation» стала болгарська компанія РІО Агро, генеральним директором якої є Свілен Мілев.

Міжнародний форум «S-Fruit Transformation» пройшов за підтримки Каролін Спаанс, радника з питань сільського господарства та Катерини Тушинської, асистента радника з питань сільського господарства, Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Організатори форуму – Українська ягідна асоціація – висловлюють глибоку подяку та щиру вдячність Ользі Трофімцевій, виконувачу обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України, за підтримку Форуму «SFruit Transformation».

На Форумі виступило 45 спікерів з 12 країн ЄС та СНД

В Експозиції взяли участь 33 компанії, лідери з 10 країн ЄС

Захід відвідало 280 осіб з 16 країн світу

Відвідувачів очікувала насичена триденна програма:

  • Перший день Форуму був присвячений світовим тенденціям розвитку плодово-ягідного сектора, новим технологіями і обговорення експортного вектору,
  • Другий день був організований у вигляді спеціалізованих майстер-класів від провідних світових експертів,
  • Третій день пройшов у поїздці до Черкаської області на навчальний тур на підприємство по виробництву заморожених овочів, фруктів та ягід СМІЛЯНСЬКА ХЛОДНЯ і візит до Розплідника й садів сім’ї Маценко.

Учасники Форуму мали можливість задати питання Ользі Трофімцевій, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України, поспілкуватися з міжнародними експертами з питань світового ягідного ринку, а також стали свідками підписання тристороннього Договору про співробітництво між Українською Ягідною Асоціацією, Укрсадвинпромом і Україно-чилійською палатою торгівлі і туризму.

«S-Fruit Transformation» став майданчиком ділових зустрічей і переговорів українських виробників, переробних підприємств та міжнародних експертів в секторі плодово-ягідного бізнесу.

Відвідувачі ознайомилися з новітніми технологіями Ін-вітро розмноження, методами ДНК-контролю якості посадкового матеріалу на етапах виробництва і під час купівлі – продажу, ознайомилися з новими і популярними сортами суниці, жимолості і лохини, почули поради міжнародних експертів зі створення власної ягідної ферми або саду, дізналися про новітні технології після врожайної обробки ягід і фруктів і їх зберігання, системи опори і укриття насаджень, тунельні системи вирощування ягід, обговорили глобальний розвиток органічних фруктів і ягід, ознайомилися з модернізацією і механізацією вирощування і збору ягідних і кісточкових культур, обговорили технологію IQF заморозки і глибше дізналися про технології сублімації і сушки ягід, про технологію охолодження і зберігання черешні, а також ознайомилися з інноваційними оптичними рішеннями для сортування ягід .

У Експозиції взяли участь представники таких компаній, як Insolar, Syngenta, Smart Agro, MAS Systems, Rio Agro, EFT, Depa, Профполив, Долина Агро, Haygrove, Альфа синтез, Декоплант, Фруктовий Сад, Брусвяна, Voen, Pigo, САД ОК, НПЦ “ІН ВІТРО ПЛАНТ”, Storex, Incools, Infia/Harvest center, Эвкаліпт Р, Elifab Solutions, Розетта Агро, Optimum Sorting, Plantin, Food Tech Link, Octofrost, БТУ центр, Superborowka, Самміт Агро Юкрейн, ООО “Майстер Пайп”, Fairplant.

8 професійних майстер класів провели експерти на другий день Форуму. Особливий інтерес був до теми: впровадження системи якості та безпеки харчових продуктів на підприємстві з переробки. Також, в фокусі були й інші теми: технологія вирощування кісточкових фруктів, системи опори і захисту садів і ягідників, технологія вирощування лохини та зберігання / сортування / упаковка лохини, IQF заморожування і технології сублімації ягід, а також вирощування ягід в закритому грунті.

На 3-й день форуму S-Fruit Transformation відбувся візит групи учасників на найбільше підприємство ТОВ “Смілянська Хлодня”, яке пропонує заморожені ягоди, овочі і овочеві суміші в асортименті. Продукція вироблена з високоякісної сировини на сучасному обладнанні заводу в місті Сміла Черкаської області. Ми ознайомилися з виробництвом та асортиментом. Завод виробляє вагові заморожені ягоди, овочі і заморожені овочеві суміші: чорницю, полуницю, малину, вишню, яблука, ожину; цибулю, гарбуз, моркву, всі різновиди капусти, квасолю стручкову, картоплю, баклажани; рагу овочеве 7 овочів, андалузьку і мексиканську суміші, овочі для смаження. Слід також зазначити, що заморожуванню піддаються виключно свіжі плоди, які досягли піку своєї зрілості. Завдяки цьому вони мають надзвичайний смак, а фрукти і ягоди дозволяють приготувати напої з неперевершеним літнім ароматом морозною зимою.

Друге підприємство, яке учасники відвідали на 3-й день форуму S-Fruit Transformation – це Асоціація інтенсивного Садівництва Черкащини, головою якого є Маценко Олександр Васильович. Також вони відвідали розплідник і Сади сім’ї Маценко.

В Асоціації інтенсивного садівництва Черкащини протягом 5 років ведуться роботи по вивченню формування черешні по методам UFO і KGB. Ними помічено, що врожайність цих систем тісно пов’язана з якістю використовуваного матеріалу, тобто саджанців. Також відбувся візит в експериментальний персиковий, грушевий і яблуневий сад. На 2020 рік заплановані посадки за методом UFO і KGB абрикосових, сливових, грушевих і персикових садів.

ЗМІ на Форумі

Медіа-партнерами Міжнародного форуму «SFruit Transformation» стали 20 інформаційних ресурсів:

Генеральний медіа-партнер – ProfiHort Media

Головний он-лайн медіа-партнер – Kurkul.com

Офіційний інформаційний медіа-партнер – АгроБизнесСегодня

Медіа-партнери:

Журнал Ягідник Журнал “Агроіндустрія”
Fruitnews Журнал Agroexpert
East-Fruit SEEDS
Українська плодовочева асоціація Журнал “Плантатор”, ТОВ “АГП Медіа”
Журнал “Пропозиція” Delo.ua
AgroTimes.net Inventure.ua
Садова індустрія МоєМісто
Agri-Gator Starlife media
AgroPortal.ua