Ягідний оазис
05.12.2018

Вино та оливкова олія – не єдине, чим багата Чілі. Це – володарка титулів другого за величиною виробника малини у світі, третього – за обсягами вирощування чорниці. Тут здійснюється чверть всепланетного виробництва лохини і красуються щедрі плантації ожини. А ще саме на просторах цієї країни вперше виявили полуницю.

Чилі – одна з провідних держав з постачання ягід на зовнішній ринок: у свіжому, замороженому та сухому вигляді. Уявіть, що тільки в цьому сезоні Чілі експортувала 110 000 т лохини, тоді як Україна направила на зовнішній ринок свіжих яблук 7 000 т! У чому ж її секрет?

Країна має привілейовану географію та кліматичне різноманіття. На додаток до середземноморського клімату та відмінних ґрунтів вона огорнута пустелею Атакама, Андським хребтом, льодовиками та Тихим океаном. Це – справжній заповідник. 40% чорниці, що вирощується в Чилі – органічна.

Головна фішка – сезон ягоди тут протилежний нашій півкулі. Зокрема, чорницю збирають у жовтні-квітні, полуницю – жовтні-березні, малину – жовтні-травні, ожину – листопаді-березні. А ще тут витрачають менше ресурсів на оплату праці в порівнянні з іншими країнами-виробниками.

Місцеві аграрії вміють шаманити і над способами вирощування майбутнього урожаю. Наприклад, біля Копіапо чорниця росте в у пакетиках зі стружками. Таким методом пришвидшують дозрівання в час, коли виробництва в інших країнах немає.

А ще Чилі є чарівниками післяврожайної обробки та логістики свіжих ягід та фруктів. Так, наприклад, свіжа лохина пливе з Чилі морем до Європи 28 днів, до Китаю – 35-40 днів.

А ходовими позиціями ра глобальному ринку заморозки є чилійська заморожена лохина, черешня та виноград – те, що є і в нас, але поки що наші переробники не звернули на ці позиції свою увагую

Вам цікаво?

Якщо бажаєте дізнатися секрети чилійських виробників та переробників, приєднуйтеся до нашої дружньої делегації, що збирається до навчальної поїздки з 14 по 19 січня наступного року. Поїздка співфінансується проектом «Східне партнерство: готовність до торгівлі – ініціатива EU4Business», яки впроваджується Міжнародним торговим центром та фінансується Європейським Союзом.

Щоб дізнатися більше інформації, звертайтеся: Київ , вул. Лесі Українки 6, офіс 3-15, тел.:  +38 044 561 61 62; +38 067 487 37 40; +38 050 383 07 15, електронна адреса: info@uaberries.com.ua.

В групі залишилося лише 4 місця!