ЄС очікує збільшення виробництва абрикосів

Європейський комітет виробників кісточкових за традицією оприлюднив попередній прогноз врожаю абрикосів. Про це пише Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на сайт lindependant.fr.

Прогноз зазвичай включає оцінки валового збору в Італії, Іспанії, Франції та Греції, які є найбільшими виробниками абрикосів  серед країн Євросоюзу.

 

Згідно з цими прогнозами, загальний врожай абрикосів у вказаних європейських країнах досягне 632 тис. тонн. Отже виробництво цих фруктів в поточному сезоні може перевищити минулорічні показники на 12%.

 

Як зазначають в комітеті, збільшення валового зору абрикосів в Італії, Іспанії, Франції та Греції в 2019 році є результатом не тільки сприятливих погодних умов, але й вступом в плодоношення нових насаджень, які було закладено останніми роками. Причому, найбільш активно площі під абрикосовими садами нарощують Іспанія та Італія.

 

Нагадаємо, що минулого року виробники абрикосів з Італії, Іспанії, Франції та Греції зазнали значних втрат урожаю через погодні катаклізми. Більше того, сезон збору в цих країнах стартував в середньому на тиждень пізніше звичайних термінів через прохолодну погоду.

 

В результаті, загальне виробництво абрикосів в ЄС впало на 25%, – до 679,8 тис. тонн. Виробництво в Італії сягнуло 201 тис. тонн, проте зазначимо, що попри втрати, цій країні вдалося втримати Пальму першості в даному сегменті в Євросоюзі.

 

Валовий збір абрикосів у Франції в 2018 році склав 134,4 тис. тонн, тоді як садоводи Греції зібрали менше 80 тис. тонн цих кісточкових.

 

Фактично єдиною країною, в якій спостерігалося збільшення виробництва, стала Іспанія, яка зібрала 142,7 тис. тонн абрикосів. Тим не менш вона так і залишилась на другій сходинці рейтингу.

 

Асоціація «Ягідництво України»