ЮАР може вже незабаром увійти в ТОП-10 світових виробників лохини

В ЮАР спостерігається справжній «бум» в секторі лохини. Тільки за останній рік виробництво цієї ягоди в країні зросло майже у 1,5 рази, причому близько 70% цих обсягів реалізується на експорт. Про це повідомляє Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshFruitPortal.

Згідно з даними Південноафриканської асоціації виробників ягід (SABPA), в поточному сезоні валовий збір лохини в ЮАР може сягнути 17 тис. тонн, а це на 45% перевищує минулорічні показники та майже вдвічі більше, ніж в 2017 році. Для порівняння, в сезоні 2018 року врожай лохини в ЮАР склав 11,7 тис. тонн.

 

При цьому галузеві експерти підкреслюють, що зазвичай близько 70% врожаю південноафриканські фермери реалізують на експорт. Отже цього року поставки даної ягоди з ЮАР на зовнішні ринки можуть скласти 14 тис. тонн, тоді як в 2018 році ЮАР експортувала 8 тис. тонн лохини.

 

Варто зазначити, що ЮАР вже не перший рік активно заявляє про себе на світовій арені лохини. Так, якщо ще у 2008 експорт південноафриканської лохини складав лише 634 тонни, то вже у 2014 році цей показник виріс до 1558 тонн, а до 2018 році, як вже зазначалось – до 8 тис. тонн. Таким чином минулого року, за оцінками Міжнародного торгового центру (ITC), в 2018 році ЮАР займала 12 місце в списку найбільших експортерів лохини у світі.

 

В той же час в SABPA прогнозують, що такі тенденції в галузі лохини ЮАР зберігатимуться й надалі, і вже за 5 років валовий збір цієї ягоди в країні може сягнути 50 тис. тонн. При умові, що 70% врожаю також експортуватиметься, це означає, що поставки цієї продукції з ЮАР складатимуть майже 35 тис. тонн. Виходячи з даних ITC за 2018 рік, Південна Африка, таким чином, досягне рівня Нідерландів та США, які на даний момент є п’ятими та шостими найбільшими експортерами.

 

Відповідно до недавнього дослідження економічного впливу галузі, проведенного Міністерством сільського господарства Західного Кейп у співпраці з SABPA, південноафриканська галузь лохини є однією з найбільш активно зростаючих галузей садівництва в країні.

 

Зокрема, наразі під лохиною в ЮАР зайнято 2,7 тис. га, а вже за 5 років площі під цією культурою можуть зрости до 4,8 тис. тонн. Але при цьому аналітики асоціації впевнені, що темпи збільшення площ можуть трохи вповільнитися, якщо виникнуть проблеми з доступом на нові зовнішні ринки збуту, такі як Китай та Південна Корея.

 

Асоціація «Ягідництво України»