З 2004 року площа під лохиною в Польщі збільшилась в 20 разів!

З моменту вступу Польщі до ЄС у 2004 році до 2018 року площа під лохиною в країні зросла у 20 разів, пише FreshPlaza з посиланням на сайт Sadyogrody.pl.

Крім того, згідно з даними Управління аналізу та стратегії Національного центру підтримки сільського господарства (KOWR), валовий збір цієї ягоди в Польщі вже перевищує 25 тис. тонн. Для порівняння, в 2004 році урожай лохини в польських господарствах оцінювався в 4 тис. тонн.

 

За даними Євростату, у 2018 році Польща була другим виробником лохини в Євросоюзі після Іспанії, з 24-відсотковою часткою в загальному врожаї ЄС.

 

“Таке динамічне збільшення виробництва лохини в Польщі є результатом зростання інтересу з боку внутрішніх споживачів та активним експортним попитом”, – наголошують експерти KOWR.

 

При цьому вони додають, що по мірі збільшення виробництва зростає й експорт польської лохини. Зокрема, в період з 2012 по 2018 роки поставки цієї продукції з Польщі виросли з 2 тис. тонн до 6 тис. тонн, тобто втричі.

 

Зазначимо, що минулого року головними експортними напрямками для польської лохини виступали країни ЄС: на цей регіон прийшлося 96% поставок. Зокрема більша частка потрапила до Великобританії (2,7 тис. тонн, 40% від загального експорту), Німеччини (1,6 тис. тонн або24 %) та Швеції (500 тонн, 8 %). За межі ЄС ягоди відправляли до Норвегії та Швейцарії (по 100 тонн).

 

Управління з аналізу та стратегії KOWR оцінює, що “в найближчі роки можна очікувати подальшого збільшення експорту лохини з Польщі”. Перспективними ринками стануть країни Південно-Східної Азії та інші європейські країни.

 

Асоціація “Ягідництво України”