Органічний ягідний кооператив в реаліях України: практичний досвід та поради від Олега Бачинського і Тараса Баланюка
10.07.2019

Щоб успішно втілити ідею органічного ягідного кооперативу в реаліях України необхідно працювати як бджілки. Такої думки дотримуються Олег Бачинський і Тарас Баландюк, співзасновники кооперативу «Як бджола».

 

Кооператив засновано у 2018 року і вже сьогодні до його складу входять 28 осіб. Площа під посадку ягідних плантації в с. Боложинів Буського району Львівської області сягає 20 га.

 

Особливістю кооперативу є те, що кожний бажаючий може долучитися до сільськогосподарського бізнесу не залежно від сфери його діяльності. А кооператив є інструментом який об’єднує цих людей.

 

«Кооперація дозволяє не тільки оптимізувати підхід до вирощування, зробити господарство максимально професійним, але й мінімізувати ризики, – запевняють засновники кооперативу «Як бджола». За 10 місяців діяльності нам вдалося реалізувати низку цілей:  всі документальні процедури по оформленню земельної ділянки; покроково розплановані всі бізнес і агро процеси до отримання промислового урожаю; плантацю зареєстровано в Інституті садівництва; розплановані всі бізнес процеси до отримання промислового урожаю; отримано сертицікацію Органік стандарт; викопана водойма для поливу, монтується система поливу; росте сидерат. Вже  у вересні буде посаджено по 5 га ожини і малини, а весною суниця садова», – відзначають представники кооперативу.

 

Більш докладно про механізми створення та розвитку ягідного кооперативу в Україні, проблеми і перспективи галузі виходячи з власного досвіду Олег Бачинський і Тарас Баландюк розкажуть під час свого виступу на Третьому національному конгресі «Ягідництво та кооперація» 19 вересня в Тернополі.

 

Більщ детально про Конгрес, програму події та умови участі можна дізнатися на офіційному сайті події. Щоб подати заявку на участь необхідно заповнити реєстраційну форму.

 

Нагадаємо, що для членів Асоціації «Ягідництво України» діють пільгові умови участі.